relax

Chcąc ułatwić Państwu wyszukiwanie informacji dotyczących dostępnych form spędzania czasu w Oleśnicy i okolicach, przygotowaliśmy spis najpopularniejszych miejsc, które szczerze polecamy.

Oleśnica oferuje atrakcje zarówno dla osób aktywnych fizycznie, jak i chcących po prostu pospacerować w otoczeniu zieleni. W każdej chwili mogą Państwo również uzyskać bezpośrednią poradę od naszego personelu.

Grill & Garden

Oddajemy do Państwa dyspozycji zaciszny zakatek w naszym ogrodzie wśród drzew, w którym zarówno można się zrelaksować samemu jak i spotkać z przyjaciólmi.

Dodatkową atrakcją tego miejsca jest chatka grillowa która zachęca zapachem i smakiem.

Oleśnica to urokliwe miasteczko, które swoją historią sięgającą XIII wieku przyciąga wielu turystów. Rozwój miasta w XIX wieku sprawił, że dziś mamy okazję podziwiać liczne zabytki Oleśnicy, między innymi takie jak: Zamek oleśnicki, Bazylika św. Jana Apostoła czy Brama Wrocławska w Oleśnicy. Położenie miasta zachęca do jego odwiedzenia nie tylko fascynatów historii, ale również osoby pragnące odpoczynku wśród ciszy i zieleni. Amatorzy aktywnego wypoczynku bynajmniej nie poczują się znużeni spokojnym tempem życia w Oleśnicy. W końcu to miasto słynie z tego, że ma wiele do zaoferowania każdemu, kto je odwiedzi.

ATOL to najbogatszy pod względem oferty Kompleks Rekreacyjny na Dolnym Śląsku – 30.000 m² szalonej zabawy! Realizowane na najwyższym poziomie usługi przez cały rok gwarantują polepszenie kondycji, doskonały relaks i zabawę.

15 minut
Piłka Nożna
Basen kryty/ odkryty
Siłownia
Fitness
Squash
Siatkówka
Wspinaczka
Saunarium
Solarium
Grill
Tenis ziemny
Łyżwy

Stawy oleśnickie to prawdziwa perełka wśród miejsc pozwalających na aktywny wypoczynek. Przygotowana nawierzchnia jest wymarzonych miejscem do jazdy na rolkach lub na rowerze. Również biegacze chętnie korzystają z tego urokliwego zakątka, które jest obowiązkowym punktem w planie zwiedzania Oleśnicy.

15 minut
Plac Zabaw
Rower
Jogging
Relaks
Rolki
Szachy
Siłownia na powietrzu

Zamek Książęcy w Oleśnicy to najcenniejszy i najbardziej okazały zabytek miasta, a także jeden z najcenniejszych na Dolnym Śląsku. Zbudowany w XIV wieku i usytuowany w południowo-zachodniej części fortyfikacji miejskich. Jego mury skrywają w sobie historię, która fascynuje wielu turystów odwiedzających miasto.

10 minut
Zwiedzanie
Pamiątki

W Arboretum znajduje się blisko 1500 taksonów drzew i krzewów. Rośliny iglaste są reprezentowane przez gatunki i odmiany z 26 rodzajów. Znajduje się tu jedna z największych w Polsce kolekcja sosen, która obejmuje ponad 150 taksonów tego rodzaju. Ciekawostkę stanowi wyhodowana w Arboretum nowa, karłowa odmiana sosny czarnej o nazwie „SYCÓW".

25 minut
Relaks
Zwiedzanie
Pamiątki

Oddalony o 30 kilometrów Wrocław jest bardzo często odwiedzany przez gości Oleśnicy. Wrocław nazywany Miastem Spotkań lub Miastem stu Mostów jest miastem wojewódzkim, którego zapewne nikomu nie trzeba przedstawiać. Liczne zabytki, przybytki kultury i rozrywki na pewno nie pozwolą się nikomu nudzić.

40 minut
Zwiedzanie
Zakupy
Nocne Kluby

Napisz do nas, oddzwonimy

+48 661 663 120